استارباکس کافی
.: تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 15 شهریور‌ماه سال 1389 :.

                                      

 

امروز حس کار کردن ندارم.

بعد که خوب دقت می کنم می بینم دیروز هم نداشتم.پریروز هم نداشتم .پس پریروز هم....

صبح به صبح طبق عادت یک لیوان نسکافه درست می کنم و می شینم پشت میز کارم و وبلاگ توکای مقدس و چند تا دیگه از وبلاگهای مورد علاقه ام که نویسندگانش روتا به حال ندیده ام باز می کنم. البته همیشه خدا در شرایطی هستم که  از شر همکارهای زیر آب زن نمیشه به راحتی یک وبلاگ رو خوند و مجبورم هر ازگاهی نوشته ها رو نصفه کاره رها کنم تا فرصت دوباره ایی پیدا کنم. بماند که گاهی هم چنان مسخ کلمات می شوم که دل کندن یکباره از مطلب سخت میشه و کار دستم میده.

 

دیروز به این موضوع فکر میکردم که چرا مثل سابق وبلاگ نویسیم نمی آد؟

سرم شلوغه؟ ذهنم مشغوله؟ سوژه نیست؟ فیس بوک جایگزین شده؟

بعد به هرکدومش فکر کردم و به این نتیجه رسیدم فیس بوک با همه زرق و برق و امکاناتش هیچوقت آرامش وبلاگ دنجم رو نداشته. سوژه هم که هر روز از در و دیوار،  روزنامه کیهان و دفتر ریاست جمهوری سر ریزه. ذهنم هم که همیشه خدا مثل ژنراتور با 200 اسب بخار مشغول کاره . مشکل رو کشف کردم.

وسواس من به سوژه، نحوه نگارش ومدت زمانی که برای پرورش یک مطلب توی ذهنم اختصاص میدم خیلی زیاده  انقدر که گاهی از نوشتن منصرف میشم .

 

اگر به این معادله مشغولیت ذهنی و کاری، اعتیاد به فیس بوک و کم بودن سوژه دلخواه رو اضافه کنی میشه

ننوشتن و کم شدن تبادل کامنت با وبلاگهای دیگه و بالطبع از دست دادن مخاطب که برای هر وبلاگ نویسی از نون شب هم واجبتره.

این معادله من یک راه حل داشت، یه کم از خودم و اونچه که در هزار توی ذهنم و روزمرگیها بنویسم.

باشد که درس عبرتی باشه برای همگان و انگیزه ایی برای شروع دوباره من .

 

یکی از تجربه های خوبی که در این مدت داشتم رفتن به " استار باکس کافی" و خوردن یک فنجون اسپرسو درکنار بهترین دوستانم بود. نمیدونم دلیلش خستگی زیاد از سفر بود یا نرسیدن چند روز کافین به روح و روان من و یا تبلیغی بود که همیشه از این کافه دیده بودم اما هرچه که بود طعم اسپرسوی استارباکس  با اونچه در کافه های خودمون خورده بودم زمین تا آسمان تفاوت داشت .

از آنجایی که موتور انژکتوری اقتصادی ذهن ما ایرانی ها همه جا به دنبال حساب کتاب و سود دهیه، دوستانم بر این عقیده بودند که اگر امکان افتتاح استارباکس در ایران بود چه درآمدی که نداشت در نهایت به این نتیجه رسیدیم تا زمانی که ساندیس رایگان با شعار مرگ بر اسرائیل پخش میشه، عطای این کافه های زنجیره ایی هم به لقایش پیوند خورده.

درهرصورت استار باکس تجربه خوش طعمی برای من بود.